Хочете вчитися ефективно? Спробуйте методи навчання Pomodoro

Спосіб навчання людей, безумовно, різний, однією з цікавих речей є техніка навчання Pomodoro. Цю техніку вперше представив Франческо Сіріло, розробник, якому під час навчання в коледжі було важко зосередитися. Маючи в своєму розпорядженні кухонний таймер у формі помідора, він розробив методику дослідження з часовими інтервалами. Техніка навчання Pomodoro стала популярною, оскільки вона допомагає людям, які не можуть зосередитися занадто довго. Тобто людині дається можливість багато разів відпочити, щоб заспокоїти тіло і розум. Насправді кажуть, що техніка навчання Pomodoro корисна для тренування фокусу та мозку.

Ознайомтеся з техніками навчання Pomodoro

Метод в техніці навчання Pomodoro дуже простий. Коли ви стикаєтеся з завданням або вимушене вчитися досить інтенсивно, час навчання ділиться на кілька часових інтервалів, які називаються «Pomodoro». Завдяки цій техніці мозок тренується зосереджуватись за короткий період без шкоди для продуктивності. Деякі з переваг методики навчання Pomodoro:

1. Тренуйте увагу

В ідеалі, хтось дійсно не може зосередитися в проміжку часу занадто довго. Природно, через деякий час фокус буде повільно зменшуватися. Завдяки техніці навчання Pomodoro це добре полегшується. Тобто мозок навчений звикнути до фокусування за менший проміжок часу.

2. Залишайтеся продуктивними

Незважаючи на те, що техніка навчання Помодоро часто передбачає паузи або перерви, це не означає, що його продуктивність знизилася. Натомість фокус, який був присвячений за короткий час, успішно завершив завдання або навчальні потреби відповідно до цілі.

3. Простий

Можна сказати, що техніка навчання Pomodoro є найпростішим методом, і кожен може це зробити. Просто потрібен таймер без книг, програм чи додаткових інструментів. Тож кожен, хто цікавиться технікою навчання Pomodoro, може спробувати її в будь-який момент.

4. Відпрацюйте дисципліну

Також слід зазначити, що якщо людина відволікається в лаг-час під час виконання техніки навчання Pomodoro, це означає, що цю техніку необхідно повторити з самого початку. Наприклад, якщо під час перерв ви зустрічаєтеся з іншими людьми і розмовляєте, поки не пройдете ліміт часу, або просто приймаєте дзвінки до закінчення перерви.

5. Подбайте про своє фізичне та психічне здоров’я

Часті перерви кожні 25 хвилин роботи або навчання також дають тілу та розуму час для відпочинку. Під час 5-хвилинної перерви можна потягнутися або розтягування, випийте, поговоріть з іншими людьми або просто подивіться на інші розважальні речі в Інтернеті.

Як виконувати техніку навчання Pomodoro

Суть виконання техніки навчання Pomodoro полягає в цих 5 етапах, а саме:
  1. Виберіть завдання для виконання
  2. Встановіть таймер на 25 хвилин
  3. Виконуйте завдання або вивчайте, поки таймер не спрацює, а потім дайте контрольний список на аркуші паперу
  4. Зробіть перерву приблизно на 5 хвилин
  5. Кожен раз, коли таймер спрацьовує 4 рази, перерва може бути довшою приблизно на 15-30 хвилин
Час перерви після того, як таймер спрацює 4 рази, може відрізнятися від людини до людини. Просто визначте, скільки часу потрібно відпочити між 15-30 хвилинами, щоб знову відчути енергію і готовність знову виконати завдання протягом 25 хвилин. Повторюйте процес вивчення техніки Pomodoro протягом кількох днів і побачите результати. Зазвичай люди, які практикували техніку навчання Pomodoro, визнають, що багато завдань виконуються збалансовано. [[Пов'язана стаття]]

Готові спробувати техніку навчання Pomodoro?

Хоча це виглядає просто, люди, які хочуть виконувати техніку навчання Pomodoro, повинні бути дійсно дисциплінованими. Перебуваючи на етапі навчання або виконуючи завдання протягом 25 хвилин, не відволікайтеся. Деякі речі, які можна зробити для тих, хто тільки намагається виконувати техніку навчання Pomodoro:
  • Скажіть іншим людям, які вас оточують або які часто зв’язуються з вами, що ви зараз працюєте над завданнями або навчаєтеся
  • Обговоріть, коли ви зможете повернутися до них
  • Заплануйте відкладений контроль під час виконання техніки навчання Pomodoro
  • Зв’яжіться з іншими, хто потребує, коли техніка навчання Pomodoro завершена
Так важливо зосередитися під час виконання техніки навчання Pomodoro, коли є відволікання в 5-хвилинній перерві, ви повинні розставити пріоритети. Чи потрібно залишити відволікаючі фактори та повернутися до 25-хвилинних методів навчання Pomodoro, чи припинити прийоми навчання Pomodoro та відволікатися на ці відволікання. [[related-article]] Хто знає, ця техніка навчання Pomodoro може підвищити вашу продуктивність. Або для батьків, можливо, ваша дитина зможе більше зосередитися, адаптувавши методи навчання Pomodoro. Удачі!